بررسی کالکشن اوت کوتور پاییز-زمستان 2023 شنل Chanel

طراحی لباس و ارائه کالکشن، برای هر طراح لباسی معنای متفاوتی دارد؛ برای برخی، فرصتی است تا تخیلات خود را نشان دهند و برای بعضی دیگر، محلی برای به تصویر کشیدن عقاید و آرزوهاست.

چند هفته‌ قبل، از کالکشن اوت کوتور پاییز_زمستان ۲۰۲۲ شنل در هفته مد پاریس رونمایی شد که مثل همیشه زیبا و چشم نواز بود.
حضور در یکی از  فشن شوهای شنل مانند وارد شدن به خانه شیک‌ترین دوستتان است که مدتی است به آنجا نرفته‌اید؛ خیلی سریع می‌توانید عناصر قدیمی و پابرجا مانند پارچه‌های تویید، کت‌و‌شلوار و دامن‌های پرچین را تشخیص دهید اما سایر چیزها، کاملا تغییر کرده است

مکان برگزاری فشن شوی اوت کوتور جدید شنل
نمایش کالکشن جدید پاییز_زمستان ۲۰۲۲ chanel، بر خلاف سال‌های قبل، این بار در استادیوم اسب سواری L’Étrier de Paris برگزار شد و شاهد حضور مهمانان بسیاری از جمله:
ماریون کوتیار، کلمنس پوزی، تاراجی پی هنسون لزلی مان و مهمتر از همه کایرا نایتلی بود، که در یک پیراهن میدی مشکی رنگ، که یقه آن، پاپیون مخملی داشت، به همراه همسرش در مراسم حاضر شد.

بررسی کالکشن جدید اوت کوتور پاییز ۲۰۲۲ شنل

نمایش با کت و دامن سبز رنگ و کفش‌های مشکی شروع می‌شود و کم کم لباس‌هایی به رنگ مشکی، سفید، نقره‌ای، صورتی، بژ و…ظاهر می‌شوند که حالت رسمی‌تری دارند.
در این کالکشن جدید، کت و شلوار‌هایی وجود دارد که یادآور پیراهن‌های بلند دهه ۱۹۳۰ این برند است.

ویرجینی ویارد، مدیر خلاقیت شانل در این‌باره می‌گوید:

لباس‌ها در اینجا شانه‌های محکمی دارند و به بدن فرم می‌دهند.
پیراهن‌های توری نیز گلدوزی نشده‌اند، بلکه دوباره رنگ شده‌اند.

با نگاهی کلی به لباس‌های این کالکشن اوت کوتور می‌توان متوجه شد که، برش‌های ماهرانه‌ای در دوخت آن‌ها به کار رفته است و سرشانه‌های گرد و قوی، گلدوزی‌های هندسی، دامن‌های پرچین موارد دیگری هستند که اشاره به طراحی‌های دهه ۳۰ میلادی این خانه مد فرانسوی دارند.

 حسی که از جریان ملایم چین‌ها و سادگی برش و فرم‌ها و همچنین پارچه‌ها به بیننده منتقل می‌شود، این کالکشن را به عنوان  یک کالکشن  بی عیب و نقص در نظر بیننده جلوه می‌دهد.

 اکسسوریهای کالکشن اوت کوتور پاییزه شنل

در کمتر فشن شویی به جواهرات اهمیت داده می‌شود؛ اما جواهرت به کار رفته در این کالکشن، بسیار قابل توجه بود؛ زیرا طرح‌های آسمانی را به نمایش می‌گذاشت که با سبک لباس‌ها هماهنگی و مطابقت کامل داشت. این مجموعه جواهرات عالی، کالکشن «۱۹۳۲» نام داشت که ادای احترامی به اولین و آخرین کالکشن «مادمازل شانل» بود.

لباس عروس در کالکشن اوت کوتور شنل

در پایان نمایش، Jill Kortleve به عنوان عروس chanel وارد سالن شد.
او پیراهن مجلسی سفید بدون بندی پوشیده بود و پاپیون سفیدی هم به سر بسته بود که باعث غافلگیری مخاطبین شده بود.

موسیقی فشن شو شنل

موسیقی که در طول نمایش پخش می‌شد توسط سباستین تلیه ساخته شده بود.
این موسیقی که بر روی یک ویدیو کلیپ پخش می‌شد،هماهنگی خوبی با حال و هوای فشن شو داشت و باعث ارتباط بیشتر مخاطب با مجموعه لباس‌ها می‌شد.

درپایان فشن شو

در آخر، مهمانان از طریق زمین بازی به جایی که ماشین‌هایشان، منتظرشان بودند، برگشتند.

این بار مسیر به طور کامل با ماسه‌های ریز و سفید پوشیده شده بود و حتی می‌شد رد کفش مهمانان با لوگوی chanel را مشاهده کرد، که نشان می‌داد فصلی دیگر از این برند به پایان رسید است.