استایل با شلوار کارگو،؟شلوار کارگو با چی ست کنیم؟ شلوار کارگو چیست؟ شلوار کارگو مناسب چه سنین می باشد؟ آیا دختران هم می توانند استایل با شلوار کارگو داشته باشند؟ و ………. سوال هایی هستند که خیلی از افراد با دیدن این شلوار های کارگو در ذهنشان نقش می بندد.

شلوار کارگو چیست؟

شلوار کارگو یک شلوار با دوخت آزاد است که دارای تعداد جیب های متعددی می باشد. کمر این شلوار در نمونه های عمومی خود معمولا دارای کش است و توسط یک نخ که از دو طرف شلوار از جلو بیرون آمده است بسته میشود.

دمپای این مدل شلوار هم دارای گت است و ممکن است توسط کش گیره دار و یا نخ محکم می شود.

این شلوار دارای جیبهای زیادی است و دارای دو جیب در پشت، دوجیب در طرفین کمر ، دو جیب در بغلها و گاهی دو جیب بر روی رانها و دو جیب نیز بر روی ساقها می باشد. در فروشگاه های دیبادنیم شلوار های کارگو به سه صورت 4 جیب، 6 جیب و 8 جیب به فروش میرسد.

گاهی این شلوار را شلوار شش جیب یا شلوار اسلش نیز می نامند اما اسم اصلی آن شلوار کارگو یا شلوار باربری است.

منشا شلوار  کارگو  از  کجا  بود؟

پرسنل نظامی بریتانیا برای اولین بار در سال 1938 شلوار کارگو را پوشیدند .طراحی آن به صورتی بود که یک جیب در کنار ران و یکی در قسمت جلوی ران دوخته شده بود.

 ارتش ایالات متحده برای اولین بار آنها را به عنوان لباس یکدست نظامی در دهه 1940 استفاده کرد.در آن زمان چتربازان در اصل تنها کسانی بودند که جیب های

جانبی داشتند.

کاربرد شلوار کارگو

شلوارهای کارگو عملاً، به یک استاندارد جهانی برای پوشیدن تبدیل شده اند شما این شلوارها را در هر مراسمی می توانید بپوشید یعنی هم در استفاده روزمره و هم اگر در یک مراسم مهمانی دعوت شده باشید. امروزه افراد از هر قشری با هر سمتی به شدت به این لباس نمادین متکی هستند. مردان و زنان از شلوار کارگو استفاده می‌کنند تا از جیبهای آن برای حمل ملزومات زندگی استفاده کنند.

شلوار کارگو را با چی ست کنیم؟

تی شرت های گنگ از جمله گزینه مناسب برای ست کردن با شلوار های کارگو می باشد. ولی از جمله گزینه های دیگر می توان به

  • کارگو با کت: یک ست کلاسیک و خوش‌پوش 
  • کارگو بگ با سویشرت و هودی: ست راحت و اسپرت

اشاره کرد. همچنین خانم های عزیز این شلوار ها را می توانند با تاپ های کراپ، یقه اسکی کش بافت،کاپشن های جیر، کت های کتان و همچنین لی ست کنند.